Szkoła z lotu ptaka
Budynek szkoły
Szkoła zimą
Boisko szkolne
Uczniowie szkoły

Kochani Uczniowie,

Drodzy Rodzice,

Nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

          Kończy się kolejny rok szkolny, rok szczególny. Rozpoczęliśmy pracę z zapałem, podjęliśmy wiele inicjatyw, projektów, jednak nie wszystkie plany mogliśmy zrealizować. Od trzech miesięcy znaleźliśmy się wszyscy w nietypowych warunkach, których nikt z nas nie przewidywał.

          Fiodor Dostojewski napisał: „Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny” – nie mylił się. W sytuacji, kiedy nauka w budynku szkolnym została zawieszona i zostaliśmy zmuszeni do nauczania zdalnego, to właśnie DOM RODZINNY stał się prawdziwą szkołą. Nie tylko dla Was uczniowie, ale również dla Rodziców, którzy poza swoimi zajęciami pracowali razem z Wami, którzy w domowych warunkach musieli Wam zapewnić warsztat pracy szkolnej. Także dla nauczycieli, którzy swoje domy przemienili w „klasy”, miejsca pracy zdalnej i kontaktów z Wami. Bez cierpliwej i wyrozumiałej współpracy wszystkich stron nie byłoby to możliwe. Pewnie zauważyliście, jak trudno było nam wszystkim na początku. Jak wiele musieliśmy się w krótkim czasie nauczyć, aby podołać wyzwaniu. Myślę, że przeszliśmy przez to dzięki woli współpracy, a wspólnym wysiłkiem pokonaliśmy trudności, wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość.

Chciałabym Wam Kochani Uczniowie serdecznie podziękować za Wasze zaangażowanie, wytrwałość, pracowitość, pomysłowość oraz miłe słowa, które do nas docierały. Wierzcie mi, że szkoła bez Was to nieporozumienie. Bardzo nam wszystkim Was brakowało. Nawet codziennego hałasu i zamieszania. Zdalne nauczanie to tylko namiastka szkoły. Mam szczerą nadzieję, że we wrześniu spotkamy się jak należy w szkole i usłyszymy pierwszy dzwonek.

Dziękuję całym sercem Wam drodzy Rodzice. Nasze działania byłyby skazane na niepowodzenie bez Waszej pomocy i wsparcia. Wiem, jak wielu z Was zmuszonych było całkowicie przeorganizować życie rodzinne, aby podołać dodatkowym obowiązkom. Jestem Wam za to bardzo wdzięczna. Myślę, że Wy, tak jak my, stawialiście na dobro swojego dziecka. Łączyliście się w klasowe grupy wsparcia, wymienialiście się doświadczeniami, zacieśnialiście kontakty między sobą i z wychowawcami oraz innymi nauczycielami. Oby te więzi zostały i pomagały nam tworzyć wspólnotę szkolną zdolną pokonywać wszelkie trudności.

Dziękuję Wam drodzy Nauczyciele. Był to czas niezwykle intensywnej pracy i nauki przy stale zmieniających się warunkach oraz dodatkowych obowiązkach. Wiem, że niełatwo było przestawić swoje życie na inny bieg. Cieszę się, że podołaliście temu wyzwaniu, doceniam to, ile czasu poświęciliście na dokształcanie się. Jestem zbudowana Waszą kreatywnością w nawiązywaniu kontaktów z uczniami, szczególnie tymi, którzy mieli trudności sprzętowe. Myślę, że wszyscy mamy pomysły, jak wykorzystać zdobyte umiejętności w przyszłości.

Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy w czasie nieobecności uczniów starali się dbać o stan sanitarny szkoły, sprzątając, odkażając, naprawiając, malując, itp. Mam nadzieję, że wszyscy docenimy te wysiłki we wrześniu.

Franklin Delano Roosvelt powiedział „Ludzie pracujący razem, jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna”. Chyba właśnie w tym roku szkolnym dokonaliśmy takich rzeczy. Dowodem są Wasze, Kochani Uczniowie, świadectwa, ale nie tylko. Niektórzy z Was osiągnęli wyjątkowe wyniki w konkursach i zawodach, stając się chlubą naszej szkoły. Składam Wam i Waszym Rodzicom gratulacje.

Wszystkim Wam życzę udanych wakacji i zdrowego odpoczynku. Życzę też rozsądku, gdyż niestety wirus nadal jest groźny. Obyśmy wszyscy we wrześniu mogli w zdrowiu wrócić do naszej szkoły.

Dziękuję jeszcze raz

             Halina Pączek

Strony internetowe