Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Edycja X

ROK SZKOLNY 2016/2017

X edycja

Hasło edycji: „ POMYŚL TAKŻE SERCEM”
Opiekunowie: Pani Wiesława Kruczyńska – Stary i Siostra Barbara Białas

       

  Wolontariusze podczas realizacji tego projektu odwiedzali  osoby starsze i samotne  mieszkające w naszej  oraz sąsiedniej miejscowości.

  Współpracowali  z  fundacjami wspierającymi chore dzieci.  Były to „ Limanowska Akcja Charytatywna ” i Fundacja Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe” działającą przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

  W ciągu całego roku szkolnego podjęli się akcji zbierania plastikowych zakrętek i aluminiowych puszek zachęcając do włączania się w tę akcję uczniów naszej szkoły.  Zbiórkę zakrętek  koordynuje fundacja –„ Zdążyć z pomocą ”.

  W okresie wielkanocnym włączyli się w ogólnopolską akcję  „Jałmużna wielkopostna”, rozszerzając swoją pracę daleko poza nasze środowisko.

  Po raz kolejny  pomagali  dzieciom z polskiej szkoły w Czarnym Borze na Litwie. W tym roku  była to już trzecia  akcja „Pomóż  Świętemu Mikołajowi odwiedzić dzieci w Czarnym Borze”. Wspólnie z opiekunkami zaplanowali i przeprowadzili zbiórkę  darów,  gdyż wiedzą o trudnościach z jakimi  borykają się, zdobywając środki na rozwój  tej szkoły. 

  Swoją pomoc skierowali także poza kontynent europejski do ubogich dzieci z Kasasi w Zambii oraz mieszkajacych na Madagaskarze. To przedsięwzięcie nazwali  „Nasz uśmiech płynie daleko”. Nawiązali  przyjaźnie przez korespondencję (czyli  pisanie i wysyłanie listów oraz innych upominków) z dziećmi  mieszkającymi w sierocińcach. W tym projekcie zbierali dla nich inne bardziej potrzebne materiały, a były to środki opatrunkowe i sanitarne, przedsięwzięciem włączając się w realizację „Projektu 3M”, którego inicjatorem i  koordynatorem jest  Olga Figiel ze  Zgromadzeniem Księży Misjonarzy z Krakowa.

   Nadal współpracowali z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, dla której co roku w październiku zbierają środki podczas Dnia Papieskiego w naszej szkole z przeznaczeniem na pomoc stypendialną  ubogiej i  zdolnej młodzieży.

      W projekcie pracowało 20 wolontariuszy z klas gimnazjalnych.

Data dodania: 2021-10-22 18:39:50
Data edycji: 2021-10-22 21:14:58
Ilość wyświetleń: 568

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej