Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Edycja IX

ROK SZKOLNY 2015/2016

IX edycja

Hasło edycji: „ OTWÓRZ SERCE NA DOBRO”
Opiekunowie: Pani Wiesława Kruczyńska – Stary i Siostra Barbara Białas

 

   W ramach tej edycji wolontariusze podjęli się kontynuacji zadań realizowanych w poprzednich latach, oraz realizacji wielu nowych przedsięwzięć. W dalszym ciągu  odwiedzają i pomagają osobom starszym oraz samotnym mieszkajacym w naszym otoczeniu.

    Cały rok szkolny wolontariusze zbierali  plastikowe zakrętki, zachęcając do udziału w tej akcji uczniów naszej szkoły. W realizacji tego zadania współpracowali z fundacją „Zdążyć z pomocą”. 

   W okresie wielkanocnym koordynowali odbywającą się w naszej szkole ogólnopolską akcję „Jałmużna wielkopostna”, której celem było wspieranie działalności kół parafialnych „ Caritas”.

    Po raz kolejny zorganizowali na terenie szkoły akcję charytatywną „ Pomóż Świętemu Mikołajowi odwiedzić dzieci w Czarnym Borze”. Tą działalnością zrobili wielką niespodziankę dzieciom z polskiej szkoły na Litwie.

   Swoją pomoc kierowali również daleko poza kontynent europejski, bowiem do potrzebujących dzieci w Afryce. Włączyli się w realizację projektów „3M” oraz „Wyślij pączka do Afryki”. Ponadto korespondowali z dziećmi z sierocińca w Kasisi. 

   Brali udział w zbiórce pieniężnej na pomoc ubogiej i zdolnej młodzieży podczas "Dnia Papieskiego" w październiku. W tym projekcie współpracowali również z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży. 

   Czynnie angażowali się w pomoc ciężko chorym dzieciom. Byli to podopieczni  Fundacją Dzieci z Chorobą Nowotworową „ Wyspy Szczęśliwe” działającej przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz fundacji „Limanowska akcja Charytatywna”.

   W tegorocznym projekcie pracowało 20 wolontariuszy  z klas gimnazjalnych.

Data dodania: 2021-10-22 18:39:06
Data edycji: 2021-10-22 21:03:45
Ilość wyświetleń: 643

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej