Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Edycja XIV

ROK SZKOLNY 2020/2021

XIV edycja

Hasło edycji:

POPATRZ SERCEM, A ZOBACZYSZ TO,

CO NIEWIDOCZNE DLA OCZU ”

Opiekunowie: Pani Wiesława Kruczyńska – Stary i Ksiądz Mariusz Ogorzelec

   

   Projekt ten był uboższy w działania ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Pomimo tego wolontariuszom udało się kontynuować kilka przedsięwzięć. Była to akcja zbierania plastikowych zakrętek. W dalszym ciągu tą pomoc skierowali do brata naszej koleżanki, który urodził się z głęboką niepełnosprawnością i wymaga stałych zabiegów i rehabilitacji.

   Utrzymywali współpracę z fundacjami wspierającymi chore dzieci. W tej edycji nadal była to „Limanowska Akcja Charytatywna”, gdyż jej podopieczna to uczennica naszej szkoły.

   Wolontariusze włączyli się w akcję pod hasłem „Marzycielska Poczta” To ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Wysyłanie ich ma na celu wsparcie psychiczne dzieci i rodzin.

   W okresie wielkanocnym podjęli się współpracy z członkami koła Caritas działającego przy kościele parafialnym w Łąkcie Górnej, które wspiera ubogie osoby potrzebujące pomocy w naszej miejscowości. W działaniu tym propagowali zakup palm i baranków wielkanocnych przy naszym kościele parafialnym.

   Nie udało się w tym roku zorganizować akcji „Pomóż Świętemu Mikołajowi odwiedzić dzieci w Czarnym Borze”, której celem jest pomoc dzieciom z polskiej szkoły w Czarnym Borze na Litwie. Pozostała tylko e-meilowa korespondencja świąteczna.

   Zbierając w szkole makulaturę jako surowiec wtórny, włączyli się w pomoc mieszkańcom Afryki w kopaniu studni, która ułatwia ich trudne życie. Jest to wsparcie dla misji katolickich pod hasłem „Makulatura na misje”.

   Ponadto współpracowali z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia, dla której zbierają corocznie środki podczas Dnia Papieskiego w październiku z przeznaczeniem na pomoc stypendialną ubogiej a zdolnej młodzieży.

   Projekt odniósł sukces na etapie rejonowym w Tarnowie. Był jednym z 10 zespołów proszonych o przygotowanie krótkiego filmiku przedstawiającego realizowane działania. Wolontariusze nagrodzeni zostali dyplomem oraz okolicznościowymi odznakami „ Wolontariusz”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszej działalności: 

https://drive.google.com/file/d/10Egj02brSvCkBBtGBsLN8arGysM-Lxoo/view?fbclid=IwAR1dvZMV-0HCeB7ntbhjueedsnUPNVC6XW-CT6ilwNwj1rpGzwKlCfFQLdU

Data dodania: 2021-10-22 18:50:18
Data edycji: 2021-10-27 08:47:17
Ilość wyświetleń: 670

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej