Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

O naszej szkole

O naszej szkole

Szkoła w Łąkcie Górnej położona jest na terenie dawnego parku dworskiego. Rozmieszczona jest w sześciu wolnostojących pawilonach. Siódmy budynek to sala gimnastyczna ze stołówką. Pomiędzy domkami na dziedzińcu wśród zieleni stoją parkowe ławki. Uczniowie spędzają tu przerwy w okresie dobrej pogody. Zieleń i oddalenie od zgiełku, hałasu sprzyjają wypoczynkowi. Aleja grabowa prowadzi stąd na oddalone nieco nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią.

         Pomysł na taką nietypową organizację szkoły wziął się z podobnych rozwiązań w krajach skandynawskich. Dzięki wsparciu władz samorządowych i oświatowych można go było zrealizować w przejętych domkach wypoczynkowych Chemobudowy. Bardzo szybko okazało się, że walory otaczającej przyrody wspierają proces dydaktyczny i wychowawczy. To, co budziło początkowo obawy, okazało się świetnym rozwiązaniem. Oryginalność szkoły  pobudza  bowiem  wyobraźnię  nauczycieli,  inspiruje  uczniów  do aktywności i podejmowania działań na rzecz szkoły i społeczności lokalnej, zaś ich rodziców zachęca   do współuczestnictwa w tworzeniu charakteru szkoły.

       Możemy śmiało powiedzieć, że ta szkoła wyprzedza nasze czasy. Zawsze była i jest  otwarta  na  nowości dydaktyczne,  wychowawcze   i kulturalne. Realizacja innowacji pedagogicznych, odkrywanie różnorodnych talentów naszych uczniów jest możliwe dzięki świetnej bazie naukowej. Nie tylko dysponujemy pracownią  komputerową, co jest standardem w obecnym czasie, ale dodatkowo w bibliotece znajdują się stanowiska internetowe, co daje młodzieży pełny dostęp do informacji i zapewnia ogromne możliwości w sferze samodzielnego poszukiwania wiedzy. Tradycyjna czytelnia gwarantuje dobre warunki pracy studyjnej nauczycielom i uczniom, a także mieszkańcom wsi, gdyż biblioteka współdziała biblioteką publiczną. Księgozbiór liczy ponad 13 tysięcy woluminów. 

       Doskonałe warunki zostały stworzone w naszej szkole dla rozwoju fizycznego uczniów. Sala gimnastyczna jest też miejscem naszych doświadczeń kulturalnych dzięki temu, że została wyposażona w scenę. Pozwala to nie tylko na eksperymentowanie z różnymi formami teatralnymi, ale także dzięki temu chętnie goszczą u nas profesjonalni artyści scen krakowskich. Daje to możliwość prezentowania różnych projektów na forum szkolnym i wiejskim. 

       Boisko, sala gimnastyczna, świetnie wyposażona siłownia wykorzystywane są nie tylko w ramach planowych zajęć wychowania fizycznego, ale i w dni wolne od zajęć  szkolnych. Aby ten rozwój fizyczny i duchowy współgrały troszczą się nasze kucharki i tuż obok znajduje się w budynku piękna, przestronna stołówka.

        Całość wizerunku naszej szkoły jest w dużej mierze zasługą władz samorządowych naszej gminy, które troszczą się o dobre warunki kształcenia dzieci i młodzieży.Data dodania: 2021-09-27 19:42:21
Data edycji: 2021-10-10 16:44:58
Ilość wyświetleń: 1268

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej