Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wolontariat

Wolontariat

Wolontariat   pochodzi od łac. terminu volontarius  i można je przetłumaczyć na język polski jako "dobrowolny". Każdy bowiem, kto chce zaangażować się w ten ruch, czyni to nie pod przymusem, ale z własnej woli. 
      Obejmuje on wszelkie działania, które wykraczają poza relacje koleżeńsko-rodzinne i są nastawione na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.     

 

      Uczniowie  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej, a od roku szkolnego 2017/2018 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawla II w Łąkcie Górnej od wielu lat realizują  przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II, apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym ,biorąc udział w projektach „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Głównym i nadrzędnym celem tych projektów jest przygotowanie  uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym.

          Projekty są  kontynuacją, rozpoczętego w 2003 roku, wieloletniego działania wychowawczego zainicjowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego, mającego na celu rozbudzenie w dzieciach i w młodzieży zainteresowania postacią Małopolanina wszechczasów i jego nauką oraz zaszczepienia i utrwalenia wartości wychowawczych, które wynikają z nauczania i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II

Data dodania: 2021-09-21 07:48:26
Data edycji: 2021-10-22 18:51:44
Ilość wyświetleń: 1344

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej