Znaleziono telefon w okolicy przyszkolnej altany. Odbiór u dyrektora szkoły.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wolontariat

Wolontariat

Wolontariat   pochodzi od łac. terminu volontarius  i można je przetłumaczyć na język polski jako "dobrowolny". Każdy bowiem, kto chce zaangażować się w ten ruch, czyni to nie pod przymusem, ale z własnej woli. 
      Obejmuje on wszelkie działania, które wykraczają poza relacje koleżeńsko-rodzinne i są nastawione na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.     

 

      Uczniowie  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej, a od roku szkolnego 2017/2018 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawla II w Łąkcie Górnej od wielu lat realizują  przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II, apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym ,biorąc udział w projektach „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Głównym i nadrzędnym celem tych projektów jest przygotowanie  uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym.

          Projekty są  kontynuacją, rozpoczętego w 2003 roku, wieloletniego działania wychowawczego zainicjowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego, mającego na celu rozbudzenie w dzieciach i w młodzieży zainteresowania postacią Małopolanina wszechczasów i jego nauką oraz zaszczepienia i utrwalenia wartości wychowawczych, które wynikają z nauczania i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II

Data dodania: 2021-09-21 07:48:26
Data edycji: 2021-10-22 18:51:44
Ilość wyświetleń: 1168

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej