Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Edycja XIII

ROK SZKOLNY 2019/2020

XIII edycja

Hasło edycji:

KAŻDY MA COŚ, CO MOŻE DAĆ INNYM.”

Opiekunowie: Pani Wiesława Kruczyńska – Stary i Ksiądz Mariusz Ogorzelec

     Podczas trwania czasu XIII projektu wolontariusze włączyli się w akcję zbierania plastikowych zakrętek. oraz zachęcali do włączania się w tę akcję uczniów naszej szkoły. Od dwóch lat zebrane zakrętki trafiały do ciężko chorego Krzysia. W tym projekcie rozszerzeżyli swoją pomoc dla niego włączając się w przygotowanie wielkiego przedsięwzięcia pod nazwą „Gramy dla Krzysia. Organizatorem tej pięknej akcji charytatywnej było  Stowarzyszenie  Żegocina OdNowa. Wydarzenie to miało miejsce w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie w dniu 19.02.2020 r.

    Kontynuowali udział się w ogólnopolskiej akcji dobroczynnej: „Marzycielska poczta” polegającą na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

    Po raz pierwszy włączyli się w akcję „ Paczuszka dla maluszka”, której celem było przygotowanie paczuszek do Domów Samotnej Matki. Do tej akcji zaprosiliśmy też dzieci oraz ich rodziców z Przedszkola Publicznego w Łąkcie Górnej.

   Swoimi działaniami w tym projekcie wyszliśmy daleko także poza naszą miejscowość. Po raz kolejny pomogli dzieciom z polskiej szkoły w Czarnym Borze na Litwie. W bieżącym roku była to już siódma akcja „Pomóż Świętemu Mikołajowi odwiedzić dzieci w Czarnym Borze”. Oczywiście jak co roku były to różnego rodzaju materiały. Oprócz słodyczy znalazło się wiele podręczników polskich, przyborów szkolnych oraz zabawek. Od trzech lat do tej współpracy zapraszamy społeczność Przedszkola Publicznego w Łąkcie Górnej. Chcemy też w ten sposób propagować ideę wolontariatu wśród najmłodszych mieszkańców naszej wsi.

    Swoją pomoc na miarę możliwości skierowali w tym projekcie po raz kolejny do ubogich dzieci całego świata . W przedsięwzięciu „I ty możesz mieć przyjaciół w Afryce” kontynuowali naszą zawartą wiele lat temu znajomość z dziećmi mieszkającymi w sierocińcu w Kasisi w Afryce, korzystając z facebooka wspierali przyjaciół laikami albo przy pomocy niego korespondowali z nimi.

  Zbierając w szkole makulaturę jako surowiec wtórny, włączyliśmy się w pomoc mieszkańcom Afryki. W zakresie tego przedsięwzięcia współpracowali z ks. Andrzejem Basiagą z parafii Żegocina.

    Jak co roku tak i teraz wsparli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dla której zbierali środki podczas Dnia Papieskiego w kościele w październiku z przeznaczeniem na pomoc stypendialną ubogiej i zdolnej młodzieży.

Data dodania: 2021-10-22 18:47:15
Data edycji: 2021-10-26 23:06:27
Ilość wyświetleń: 651

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej