Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Edycja XV

Edycja XV

ROK SZKOLNY 2021/2022

XV edycja

 

 

PRAWDZIWE DOBRO JEST TYM ,

CO CZYNI CZŁOWIEKA LEPSZYM „

 

Opiekunowie :

Pani Wiesława Kruczyńska – Stary , Ksiądz Mariusz Ogorzelec i Pani Dorota Kowalska -Smaga

W czasie trwanie XV edycji projektu „ Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” wolontariusze przez cały rok zbierali nakrętki oraz zachęcali do tego wszystkich uczniów naszej szkoły. Kontynuowali udział w Ogólnopolskiej Akcji „ Marzycielska Poczta” , w której pisali tradycyjne listy i kartki do chorych dzieci. Po raz drugi włączyli się w akcje „ Paczuszka dla maluszka”, której celem było przygotowanie paczuszek do Domów Samotnej Matki.

W okresie świątecznym odwiedzili starsze osoby w ich domach składając życzenia i wręczając im okolicznościowe stroiki świąteczne, które sami wykonali.

Swoimi działaniami w tym projekcie wyszli daleko także poza naszą miejscowość. Po raz kolejny pomogli dzieciom z polskiej szkoły w Czarnym Borze na Litwie. W bieżącym roku była to już ósma akcja „Pomóż Świętemu Mikołajowi odwiedzić dzieci w Czarnym Borze”. Oczywiście jak co roku były to różnego rodzaju materiały. Oprócz słodyczy znalazło się wiele podręczników polskich, przyborów szkolnych oraz zabawek.

Wolontariusze przyjęli także zaproszenie do akcji charytatywnej realizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo - „ Ile waży Święty Mikołaj oraz Ogólnopolskiej Akcji „ Góra Grosza” W ramach, nich zbierali w klasach bilon aby wesprzeć podopiecznych tej fundacji.

Zbierając w szkole makulaturę jako surowiec wtórny włączyli się w pomoc mieszkańcom Afryki w kopaniu studni, która ma ułatwić ich ciężkie i trudne życie. Jest to pomoc misjom katolickim pod hasłem „ Makulatura na misje”. Zbiórka odbyła się pod koniec marca przy kościele Świętego Pawła w Bochni.

W tym projekcie włączyli się także na miarę swoich możliwości w pomoc ofiarom wojny. Dzieci i młodzież licznie odpowiedziały na apel o pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie i włączyły się w akcję „Solidarni z Ukrainą”.

Data dodania: 2023-03-11 17:02:50
Data edycji: 2023-03-11 17:16:18
Ilość wyświetleń: 343

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej