Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Edycja XI

ROK SZKOLNY 2017/2018

XI edycja

Hasło edycji:

„ OTWÓRZ SERCE, BO TRZEBA GO CORAZ WIĘCEJ”

Opiekunowie: Pani Wiesława Kruczyńska – Stary i Siostra Barbara Białas

   Wolontariusze podczas realizacji XI projektu kontynuowali zadania, które wynikały z diagnozy potrzeb przeprowadzonej w najbliższym środowisku przed przystąpieniem do jego realizacji. W czasie jego trwania odwiedzali osoby starsze i samotne mieszkające w naszej miejscowości oraz sąsiedniej.

   Współpracowali z fundacjami wspierającymi chore dzieci. Były to „ Limanowska Akcja Charytatywna ”, Fundacja Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe” działającą przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

   W ciągu całego roku szkolnego podjęli się akcji zbierania plastikowych zakrętek i aluminiowych puszek oraz zachęcania do włączania się w tę akcję uczniów naszej szkoły. Akcję zbierania zakrętek koordynuje fundacja –„ Zdążyć z pomocą ”.

 W okresie wielkanocnym włączyli się w ogólnopolską akcję „Jałmużna wielkopostna” oraz „Marzycielska Poczta”. W tym projekcie wyszli także daleko poza nasze środowisko.

    Po raz kolejny pomagali dzieciom z polskiej szkoły w Czarnym Borze na Litwie.

   W tym roku była to już czwarta akcja „Pomóż Świętemu Mikołajowi odwiedzić dzieci w Czarnym Borze”. Wspólnie z opiekunkami zaplanowali przeprowadzenie zbiórki darów i przekazanie ich uczniom tej szkoły, gdyż wiedzą o trudnościach z jakimi borykają się, zdobywając środki na rozwój polskiej szkoły. Przeprowadzili także zbiórkę dla dzieci z przedszkola w Czerniowcach na Ukrainie. Była to pierwsza taka akcja, ale spotkała się ze spontanicznym odzewem ze strony.

  Swoją pomoc na miarę możliwości skierowali poza kontynent do ubogich dzieci z Kasasi w Zambii oraz Madagaskaru. To przedsięwzięcie nazwali „Nasz uśmiech płynie daleko” a w nim nawiązali przyjaźnie przez korespondencję ( czyli pisanie i wysyłanie listów oraz innych upominków) z dziećmi mieszkającymi w sierocińcu w Afryce, czy na Madagaskarze. W tym projekcie zbierali dla nich inne jeszcze bardziej potrzebne materiały a były to środki opatrunkowe i sanitarne. Tym przedsięwzięciem włączyli się w realizację „Projektu 3 M”, którego koordynatorem jest Zgromadzenie Księży Misjonarzy z Krakowa.

   Nadal współpracowali z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, dla której co roku w naszej szkole w październiku zbierają środki podczas Dnia Papieskiego z przeznaczeniem na pomoc stypendialną ubogiej i zdolnej młodzieży.

  Wielkim wyróżnieniem było dla nas zaproszenia do Tarnowa, gdzie w krótkiej dziesięciominutowej prezentacji przedstawialiśmy efekty naszych działań.

    W projekcie pracowało 20 wolontariuszy z klas gimnazjalnych

Data dodania: 2021-10-22 18:40:50
Data edycji: 2021-10-22 22:01:34
Ilość wyświetleń: 617

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej