Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wojenne wigilie z przesłaniem na Nowy Rok

Wojenne wigilie z przesłaniem na Nowy Rok

Ostatni dzień pobytu w szkole w roku 2018, miał nietypowy świąteczny charakter. Uczniowie wszystkich klas rozpoczęli go wigiliami wraz ze swoimi wychowawcami. Dania wigilijne szczególnie dla uczniów klas młodszych przygotowali rodzice, natomiast starsze klasy musiały same wykazać się kreatywnością przy komponowaniu potraw wigilijnych :-)

    Następnie cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby wspólnie oglądnąć Jasełka przygotowane przez uczniów klasy VI, pod opieką siostry Barbary, wychowawczyni pani Krystyny, oraz pani Agaty. Śpiewanie kolęd nadzorowała pani Ania.

  Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor, która odczytała podziękowanie dla uczniów biorących udział w akcji „Kartka dla Sybiraka”, w którym żyjący Sybiracy osobiście wyrazili wdzięczność za piękne kartki, a szczególnie za wzruszający list ucznia klasy IIISP - Kacpra.

    Następnie opiekunki Samorządu Uczniowskiego podziękowały uczniom za pomoc dla Piotra, mieszkańca Rozdziela.

   Jasełka swoją tematyką nawiązywały do wydarzenia z I Wojny Światowej. To opowieść o bożonarodzeniowym rozejmie, w którym żołnierze wojsk niemieckich i angielskich przebywający w okopach na linii frontu, wspólnie śpiewali Kolendę „Cicha noc”, a następnie spotykali się na tzw. „ziemi niczyjej”, składając sobie życzenia: Joyeux Noël! Frohe Weihnachten! i Merry Christmas!

  Tytuł jasełek „Wojenne wigilie” przenosi widzów do czasów II Wojny Światowej, gdzie w leśniczówce spotykają się podczas wieczerzy wigilijnej żołnierze niemieccy i polscy partyzanci. Magia tej nocy powoduje, że wszystkie nieporozumienia i nienawiść zostają zapomniane. Jednak noc wigilijna się kiedyś kończy ;-(

Występ przerywany był kolędami, których słowa zostały zmienione i odnosiły się do treści patriotycznych oraz historii Polski.

    Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne, po których wszyscy odśpiewali kilka kolęd i pastorałek. Jedną z nich dedykujemy wszystkim, którzy o Nas czytają! ( www.facebook.com/splaktagorna/videos/330628551122036 )

Data dodania: 2021-12-13 14:00:48
Data edycji: 2021-12-13 14:28:34
Ilość wyświetleń: 303

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej