32-731 Żegocina
Łąkta Górna 304

W ostatnim tygodniu nauki w naszej szkole odbył się Tydzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpiecznie przez cały rok – szczególnie podczas wakacji!”. W działania zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, którzy poprzez zajęcia edukacyjne, konkursy, wycieczki i aktywności sportowe utrwalali zasady bezpiecznego zachowania. Uczniowie każdego dnia realizowali tematykę związaną z bezpieczeństwem. Rozmawiali o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, właściwym zachowaniu podczas podróży
i wakacyjnych wycieczek, bezpieczeństwie w domu, na podwórku, nad wodą, w górach i w lesie. Uczyli się również zasad udzielania pierwszej pomocy, przypominali numery alarmowe oraz doskonalili umiejętność odpowiedzialnego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych.
Najmłodsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, dzięki któremu utrwalili wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole i podczas wypoczynku. Na zajęciach uczniowie wykonywali plakaty promujące bezpieczeństwo. Ważnym elementem tygodnia były także wycieczki klasowe, podczas których dzieci mogły w praktyce stosować zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się jako piesi.
W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa odbyły się również zawody międzyklasowe, podczas których uczniowie uczyli się zdrowej rywalizacji, współpracy, przestrzegania zasad fair play oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Istotnym wydarzeniem był egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna pozwoliły przypomnieć oraz utrwalić przepisy ruchu drogowego i zasady bezpiecznej jazdy rowerem. Dzięki różnorżnym działaniom uczniowie zdobyli cenną wiedzę i praktyczne umiejętności, które z pewnością pomogą im bezpiecznie spędzić wakacje.



Dzieci są nadzieją, która rozkwiata wciąż na nowo...
Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

32-731 Żegocina
Łąkta Górna 304