Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole – „Bezpiecznie przez cały rok – szczególnie podczas wakacji!”

Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole – „Bezpiecznie przez cały rok – szczególnie podczas wakacji!”

W ostatnim tygodniu nauki w naszej szkole odbył się Tydzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpiecznie przez cały rok – szczególnie podczas wakacji!”. W działania zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, którzy poprzez zajęcia edukacyjne, konkursy, wycieczki i aktywności sportowe utrwalali zasady bezpiecznego zachowania. Uczniowie każdego dnia realizowali tematykę związaną z bezpieczeństwem. Rozmawiali o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, właściwym zachowaniu podczas podróży
i wakacyjnych wycieczek, bezpieczeństwie w domu, na podwórku, nad wodą, w górach i w lesie. Uczyli się również zasad udzielania pierwszej pomocy, przypominali numery alarmowe oraz doskonalili umiejętność odpowiedzialnego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych.

Najmłodsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, dzięki któremu utrwalili wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole i podczas wypoczynku. Na zajęciach uczniowie wykonywali plakaty promujące bezpieczeństwo. Ważnym elementem tygodnia były także wycieczki klasowe, podczas których dzieci mogły w praktyce stosować zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się jako piesi.

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa odbyły się również zawody międzyklasowe, podczas których uczniowie uczyli się zdrowej rywalizacji, współpracy, przestrzegania zasad fair play oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Istotnym wydarzeniem był egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna pozwoliły przypomnieć oraz utrwalić przepisy ruchu drogowego i zasady bezpiecznej jazdy rowerem. Dzięki różnorżnym działaniom uczniowie zdobyli cenną wiedzę i praktyczne umiejętności, które z pewnością pomogą im bezpiecznie spędzić wakacje.

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-24 08:44:45
Data edycji: 2026-06-28 08:47:07
Ilość wyświetleń: 15

Dzieci są nadzieją, która rozkwiata wciąż na nowo...

Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej