Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Podsumowanie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów

Podsumowanie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów

Dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego odbyło się tradycyjne  spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej. Była to okazja do rozstrzygnięcia konkursów, wręczenia nagród oraz podziękowania uczniom, którzy przez  cały rok aktywnie działali na rzecz szkoły i lokalnego środowiska. Na początku uroczystości ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego w dwóch kategoriach wiekowych: klas I–III oraz IV–VIII. Laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a wszystkim uczestnikom pogratulowano wiedzy, staranności oraz znajomości zasad poprawnej pisowni.                                                Pani Wiesława Kruczyńska-Stary przedstawiła podsumowanie czytelnictwa w bibliotece szkolnej. Choć liczba wypożyczonych książek mogłaby być większa, nie zabrakło uczniów, którzy z zamiłowaniem sięgali po lektury. Najaktywniejsi czytelnicy zostali  wyróżnieni i nagrodzeni. Następnie wyróżniono uczniów aktywnie działających w Szkolnym Kole Wolontariatu. W podziękowaniu za ich bezinteresowną pomoc, zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby innych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słowa uznania. Ich postawa jest doskonałym przykładem, że warto pomagać i dzielić się dobrem z innymi. Na zakończenie tej części uroczystości opiekunki Samorządu Uczniowskiego podziękowały członkom samorządu, pocztowi sztandarowemu oraz uczniom odpowiedzialnym za obsługę nagłośnienia za ich zaangażowanie i pracę przez cały rok szkolny.

Szczególnym punktem spotkania było pożegnanie uczniów klas ósmych, którzy zakończyli swoją edukację w szkole podstawowej. Jeszcze niedawno rozpoczynali szkolną przygodę, a dziś stają przed kolejnym etapem swojej edukacyjnej drogi. W humorystyczny i pomysłowy sposób ósmoklasiści przedstawili, jakie cechy, doświadczenia i wspomnienia składają się na „idealnego absolwenta”. Ich występ spotkał się z ciepłym przyjęciem i wywołał wiele uśmiechów wśród zgromadzonej publiczności Po zakończeniu przedstawienia ósmoklasiści zostali uroczyście pożegnani przez uczniów klasy siódmej. Nie zabrakło pamiątkowych wyróżnień, serdecznych życzeń oraz symbolicznego przejścia po czerwonym dywanie.

     Wyjątkowo wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie przez uczniów klasy ósmej swojej wychowawczyni Pani Krystyny Mróz, która po wielu latach pracy zawodowej przechodzi na zasłużoną emeryturę. Ósmoklasiści podziękowali jej za troskę, cierpliwość, wsparcie i wspólnie spędzone lata. Przygotowali również humorystyczny występ, w którym  z przymrużeniem oka przedstawili, jak – ich zdaniem – będzie wyglądało życie  pani wychowawczyni na emeryturze. Nie zabrakło ciepłych słów, kwiatów, serdecznych życzeń oraz wzruszeń, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich obecnych.

Wszystkie te elementy złożyły się na wyjątkową i pełną emocji uroczystość, będącą pięknym podsumowaniem całego roku szkolnego.

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-25 23:20:39
Data edycji: 2026-06-28 09:20:09
Ilość wyświetleń: 37

Dzieci są nadzieją, która rozkwiata wciąż na nowo...

Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej