Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Nasze Święto

Nasze Święto

16 października - Dzień Papieski to również Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej.
Zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, rodzice, dzieci i młodzież, rozpoczęło świętowanie od udziału w Mszy Świętej, odprawionej w kościele parafialnym przez ks. proboszcza Janusza Czajkę oraz ks. kanonika Stanisława Szczygła, który również wygłosił do zgromadzonych kazanie. W wygłoszonych słowach ks. kanonik przybliżył osobę Jana Pawła II jako przyjaciela dzieci i młodzieży, obdarzoną poczuciem humoru. Zaznaczył również, że jako uczniowie szkoły Jana Pawła II powinniśmy kierować się w życiu Jego zasadami oraz nauką, która dziś, w XXI w. jest niezwykle aktualna. 
    Do szkoły, pod pomnik Patrona, uczestnicy nabożeństwa wyruszyli w pieszej procesji różańcowej, aby tam złożyć wiązanki kwiatów i znicze. Dokonały tego delegacje, uczniów, nauczycieli, rodziców, a także władz gminnych z panem Wójtem Jerzym Błoniarzem. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie na odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej, gdzie podczas akademii uczestnicy, a w szczególności uczniowie klasy pierwszej obejrzeli prezentację o Ojcu Świętym Janie Pawle II, w której min. zostało pokazane wydarzenie z przed 40 lat, gdy Karol Wojtyła został wybrany Papieżem. 
    Ten dzień to również pasowanie przez panią Dyrektor Halinę Pączek dzieci z klasy pierwszej na pełnoprawnych uczniów, której wychowawczynią jest pani Anna Kępa. Jednak przed tym wydarzeniem najmłodsi uczestnicy przedstawili program artystyczny o tematyce szkolno-patriotycznej, którym udowodnili, że są gotowi na to wyróżnienie.
    Odbyło się także przekazanie sztandaru szkoły przez poczet klasy III gimnazjum, pocztowi klasy VIII szkoły podstawowej. 
   Następna część akademii - to szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej, które stały się okazją do wręczenia nauczycielom, paniom: Lucynie Bakalarz i Kamili Kępie oraz pracownikom szkoły, paniom: Annie Kępie, Renacie Paszkot, Elżbiecie Mech i Jolancie Krzyżak - Nagród Dyrektora Szkoły oraz wyrażanie podziękowań wszystkim nauczycielom przez samych uczniów. Na zakończenie głos zabrał także przedstawiciel Rady Rodziców Krzysztof Guzik wyrażając wdzięczność Pani Dyrektor i nauczycielom za trud i pełne zaangażowanie w wychowanie najmłodszego pokolenia.
   Ostatnim punktem programu było zasadzenie drzewa na placu szkolnym przez rodziców i uczniów klasy pierwszej. W pięknej jesiennej atmosferze zakończyło się kolejne Święto Szkoły.

Data dodania: 2021-12-10 08:20:45
Data edycji: 2021-12-10 08:27:32
Ilość wyświetleń: 282

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej