Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Lekcja w Wiosce Indiańskiej !

5 października 2018 r grupa 44 uczniów z klas IV – VI wraz z nauczycielką języka angielskiego panią Agatą Kuśnierz oraz opiekunami, uczestniczyła w lekcji języka angielskiego w Wiosce Indiańskiej w Szczyrzycu.

Uczniowie w ramach zajęć z historii i kultury państw anglojęzycznych mieli możliwość zobaczenia fragmentu wioski indiańskiej, w której znajdują się m.in. naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi. Dowiedzieli się jak żyli i mieszkali Indianie z plemienia Crow, czym się zajmowali. Wszyscy brali udział w zabawach indiańskich na świeżym powietrzu. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych, podczas których wykonali indiański amulet. Jako dowód pobytu w tym miejscu niektórzy zakupili pamiątki zawiązane z Indianami.

Po wizycie w wiosce, aby lepiej poznać najbliższą okolicę udaliśmy się do opactwa cystersów w centrum Szczyrzyca. Opactwo zostało założone ok. 1234 roku i jest jedynym nieprzerwanie istniejącym klasztorem cystersów na ziemiach polskich. W ołtarzu głównym znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Szczyrzyckiej, przed którym pomodliliśmy się razem z jednym z ojców cystersów. Następnie przeszliśmy zobaczyć bardzo ładny ołtarz polowy i zwierzęta, które hodują cystersi. Potem poszliśmy zwiedzić cysterskie muzeum. Znajduje się tam wiele unikatowych eksponatów, np. obrazkowa mapa świata z XIII w. Uczniowie dowiedzieli się, że do szkoły podstawowej założonej przez cystersów uczęszczał Władysław Orkan, a za szczególne męstwo podczas II Wojny Światowej opactwo szczyrzyckie zostało odznaczone Krzyżem Virtuti Militari.

Po zwiedzeniu muzeum szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

Data dodania: 2021-12-08 14:18:48
Data edycji: 2021-12-08 14:22:08
Ilość wyświetleń: 236

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej