Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

100 - lat Niepodległej !

100 - lat Niepodległej !

Uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie ominęły łąkieckiej szkoły, w której kształtowanie postaw patriotycznych jest bardzo ważnym celem wychowawczym. W związku z tak wspaniałym wydarzeniem, okazji do świętowania było kilka. Samorząd Uczniowski zorganizował trzy konkursy patriotyczne – śpiewu, rysunku i wiedzy, dzięki czemu przygotowania do wielkiego święta rozpoczęły się znacznie wcześniej.

9 listopada cała społeczność szkolna wraz z panem sołtysem naszej miejscowości o godzinie 11.11 odśpiewała hymn „Dla Niepodległej” w odpowiedzi na akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej z Radą Dzieci i Młodzieży.

Do obejrzenia: https://www.facebook.com/splaktagorna/videos/565687943869597/?__xts__

     W tym dniu część uczniów z klasy VII wzięła udział XXI Młodzieżowym Rajdzie Turystycznym „Szlakiem cmentarzy I wojny światowej” Żegocina – Laskowa pod hasłem „ Jak Oni w 1914 roku”. Uczestnictwem w nim uczcili pamięć poległych w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

         13 listopada odbyła się szkolna akademia. Przed jej rozpoczęciem wyemitowano krótki filmik, którego tematem była świadomość historyczna Polaków. Filmik został nakręcony przez grupę uczniów na podstawie wcześniej opracowanego scenariusza i ukazywał przykrą prawdę, że nie wszyscy ludzie wiedzą, z jakiego powodu świętujemy dzień 11 listopada. Na szczęście w tej grupie nie byli nasi uczniowie.
         Motywem przewodnim okolicznościowego przedstawienia była pieśń, która w najtrudniejszych dla Polaków czasach przynosiła ukojenie i pokrzepienie serc. Utalentowana młodzież miała możliwość zaprezentowania się na scenie w występach solowych, chóralnych, a także grając na instrumentach znane i mniej popularne utwory patriotyczne. Muzyce towarzyszyła refleksja i powtarzające się jak refren słowa, że wolność jest najważniejsza. Moc temu przesłaniu nadała pani dyrektor, która skierowała do uczniów krótkie przemówienie.

Data dodania: 2021-12-13 09:41:52
Data edycji: 2021-12-13 09:50:46
Ilość wyświetleń: 264

“Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej