Szkoła z lotu ptaka
Budynek szkoły
Szkoła zimą
Boisko szkolne
Uczniowie szkoły

10

 

13 czerwca we wtorek uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II wzięli udział w ogólnopolskiej  akcji czytelniczej pod hasłem „ Jak nie czytam, jak czytam”.

     O godzinie 10.30 w całej Polsce, a więc także w Łąkcie Górnej  rozpoczęło się czytanie książek przez zainteresowane osoby. Na terenie szkoły koordynatorkami akcji były panie bibliotekarki. 

     Głównym celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a oprócz tego wszyscy biorący udział próbowali ustanowić rekord czytania w jednym momencie.

     Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. W naszej szkole czytanie odbywało poza klasami, czemu sprzyjała ładna pogoda. Każda z klas mogła sobie wybrać  dowolne miejsce w obrębie obszaru naszej szkoły. Dobór literatury przez zainteresowanych był dowolny, uczniowie mogli wybrać sobie  książkę z biblioteki szkolnej lub przynieść  ją z domu.

     To ciche czytanie zakończyło  się wspólnym zdjęciem pod pomnikiem patrona naszej szkoły Jana Pawła II oraz prezentacją czytanych książek. Wszystkim spodobała się ta akcja i chcieliby to robić częściej. Zatem zadaniem szkoły i biblioteki jest ciągła promocja czytania  książek wśród uczniów, pokazywanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

1 2 3
   Cztały dzieci, czytała młodzież, czytali nauczyciele, ...
4 5 6
czytali bajki, czytali powieści, czytali? albumy, czytali podręczniki (czas najwyższy),...
7 8 9
czytali na ławeczkach i stołeczkach, czytali na schodach, czytali w altance, czytali i w krzakach :-)
Strony internetowe