Szkoła z lotu ptaka
Budynek szkoły
Szkoła zimą
Boisko szkolne
Uczniowie szkoły

 

20170608 093802 1496952075036

3 czerwca 2017 r. odbyło się w Zębie – najwyżej położonej w Polsce szkole uroczyste podsumowanie XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”. W tegorocznej edycji , uczniowie mogli wziąć udział w kilku konkursach – literackim, plastycznym i informatycznym. Na konkurs napłynęło ponad 650 prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całej Małopolski, a jury przyznało 1,2 i 3 miejsca oraz wyróżnienia w każdej kategorii tematycznej i wiekowej. Również i nasi uczniowie chętnie włączyli się do tych konkursów; powodzeniem cieszył się konkurs plastyczny, informatyczny ( prezentacja multimedialna o Janie Pawle II) , literacki, ale najchętniej uczniowie naszej szkoły wykonywali rysunek w programie Paint, obrazujący postać Patrona naszej szkoły. Opiekun konkursu- p. Teresa Białka wraz ze szkolną komisją miał trudne zadanie w wyłonieniu kilku najlepszych prac, gdyż poziom był wysoki. Z radością więc przyjęliśmy wiadomość , że dwie uczennice SP - Oliwia Furtak z klasy V i Weronika Piech z klasy VI otrzymały wyróżnienie w tym konkursie właśnie w zakresie rysunku w programie Paint. Reprezentantką szkoły w Zębie była Oliwia Furtak, która wraz z rodzicami i innymi zwycięzcami uczestniczyła w gali, oglądając program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Zębie ubranych w stroje góralskie, śpiewając pieśni i poznając jeszcze dokładniej postać św. Jana Pawła II.

W związku z nieobecnością drugiej wyróżnionej uczennicy- Weroniki w Zębie, nagrodę i dyplom otrzymała ona w szkole. Gratulujemy uczennicom starszych klas szkoły podstawowej i zachęcamy w następnym roku do jeszcze większego zaangażowania się w uczestnictwo w tym konkursie, szczególnie, że dotyczy tematycznie Patrona naszej szkoły- Jana Pawła II.

oLIWIA P6032085
oLIWIA1                 P6032084

 Więcej zdjęć i informacji na stronie:

http://zswzebie6.nazwa.pl/szkolazab/2017/02/07/konkurs-literacko-plastyczny-jan-pawel-ii-patron-najgodniejszy/

Strony internetowe