Szkoła z lotu ptaka
Budynek szkoły
Szkoła zimą
Boisko szkolne
Uczniowie szkoły

PEDAGOG SZKOLNY

Kontakt z pedagogiem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 W związku z aktualną sytuacją pomoc psychologiczno - pedagogiczna odbywać się będzie zdalnie w formie porad i konsultacji poprzez kontakt mailowy z pedagogiem.

W ramach zdalnej pomocy pedagoga uruchomiona została również grupa na Messengerze pedagogsplaktagorna. Na podanej grupie   pojawiać się będą ważne informacje i linki.

 

GODZINY   TELEFONICZNEGO DYŻURU PEDAGOGA

TEL:   736844011

Poniedziałek

1535- 1635

Wtorek

800 – 1130

Środa

930- 1130

Czwartek

900 -1200

Piątek

1000 - 1130

 

Pedagog poleca

"Nie zagub dziecka w sieci" : https://youtu.be/I6i4qTz7Us8

https://psychoterapia.plus/nastolatku-porady-jak-efektywnie-funkcjonowac-w-okresie-pandemii/

 

 

BIBLIOTEKA

 W ramach zajęć zdalnych biblioteka szkolna zachęca do korzystania z wymienionych stron internetowych, na których znajdziecie darmowe książki. Poniżej prezentujemy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków i audiobooków.

Jest to darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).

Serwis, który  zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

Jest największą w Polsce biblioteką cyfrową. Większość z udostępnionych książek jest w niej darmowa.

Znajdziecie tu dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

  • Empik Premium - bezpłatnie na 60 dni 

Również Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.  Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon  Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com. Aktywuj usługę Empik Premium. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

  • Publio - darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

 

ŚWIETLICA

W ramach zdalnych  zajęć świetlicowych  proponujemy  link do platformy, gdzie znajduje się  wiele propozycji na spędzanie czasu wolnego z dziećmi. Są tam ciekawe gry i zabawy, kolorowanki, bajki do czytania i oglądania oraz karty pracy.

https://view.genial.ly/5e6d20fce6130a0fcf91465d/presentation-swietlica?fbclid=IwAR0rOwzKkKgW1yonW3Vni8N0-jbHtrsSPRlhQWKsWBA6_ifr71XSRaoPsVY

Strony internetowe