Szkoła z lotu ptaka
Budynek szkoły
Szkoła zimą
Boisko szkolne
Uczniowie szkoły

0

       Klasa IV w ubiegłym tygodniu gościła na lekcji wychowawczej szkolną pielęgniarkę p. Agatę Bulandę. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali krótkiej prelekcji na temat zdrowia. Pani higienista podkreśliła, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje zdrowie i dlatego powinien dbać o nie i chronić przed wpływem szkodliwych czynników środowiskowych i społecznych. Musimy być świadomi tego, co szkodzi zdrowiu i przyczynia się do powstawania chorób. Jednym z czynników decydującym o naszym zdrowiu jest właściwe odżywianie. Piramida zdrowego żywienia, którą zaprezentowała uczniom wywołała żywą dyskusję wśród nich oraz przyczyniła się do zadania jej wielu pytań.                                                                                                  Uczniom bardzo spodobała się ta lekcja, podczas której przekonali się jak wielkie znaczenie dla zdrowia ma ruch i prawidłowe odżywianie i że znane od dawna, bardzo stare i mądre powiedzenie "W zdrowym ciele - zdrowy duch" jest ciągle aktualne.

1 2 3
Już wiem jak jem :-)
Strony internetowe