Szkoła z lotu ptaka
Budynek szkoły
Szkoła zimą
Boisko szkolne
Uczniowie szkoły

0

     Uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Łąkty Górnej Karol Musiał reprezentował powiat bocheński w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. Odbył się on w dniach 10 i 11 grudnia 2018 r. w Bochni. Finałową galę tego konkursu prowadził ks. Andrzej Mulka - założyciel i redaktor naczelny miesięcznika „Promyczek Dobra” oraz Milena Małecka - Rogal; dyrektor Pałacu Młodzieży z Nowego Sącza. Celem tego konkursu odbywającego się od 1996 roku jest zainteresowanie dzieci poezją. Miejscem finałowych przesłuchań jest od wielu lat Kopalnia Soli Bochnia. Młodzi uczestnicy zjechali 240 metrów pod ziemię, aby tam, przy świetle reflektorów, prezentować swój warsztat recytatorski. Finałowym zmaganiom towarzyszyły warsztaty prawidłowej dykcji.

   Gospodarz miejsca, Kopalnia Soli w Bochni, zaprosił wszystkich uczestników z opiekunami na zwiedzanie podziemnych korytarzy z przewodnikiem. Oprócz przesłuchań była też wspólna modlitwa i śpiew pieśni patriotycznych. Każdy z uczestników wyjechał z tego konkursu z pamiątkowym dyplomem oraz upominkami. Gratulujemy Karolowi.

1 2 3
 Wycieczka po kopalni,... ...pełna atrakcji :-)  O! Nasz Patron z soli!
4 5 6
Trochę chłodno,... ...ale ile emocjii...  ...i Świętych :-)