Szkoła z lotu ptaka
Budynek szkoły
Szkoła zimą
Boisko szkolne
Uczniowie szkoły

0

     W ostatni dzień przed feriami trudno skupić uwagę uczniów na nauce. Dlatego świetnym pomysłem było zaproszenie w piątek 12 lutego do szkoły krakowskich aktorów: pana Wojciecha Lecznara i pan Jacka Habelę.

       Temat przedstawienia był kontrowersyjny – ortografia. Uczniowie nie od dziś mają duży kłopot z zawiłością polskiej gramatyki i pisowni. Naukę jej uważają za zbędną i trudną. Tymczasem zaproszeni goście w dobrze znany już uczniom sposób, a więc z humorem, potwierdzili zasadność opanowania reguł mowy ojczystej. Przypomnieli uczniom najważniejsze zasady ortograficzne oraz wyjątki, które trzeba znać i zapamiętać. Ponadto sprawdzili wiedzę młodzieży, wywołując kilku spośród widowni i prosząc ich o uzupełnienie ortogramów. Na ogół uczniowie poprawnie wykonali zadanie, a tam gdzie zdarzały się wpadki, aktorzy pomogli, co być może sprawi, że w przyszłości uda się uczniom tych błędów uniknąć.

        Ta godzina spędzona na sali gimnastycznej z pewnością nie była czasem straconym, co potwierdzili zadowoleni uczniowie. 

1 2 3
 Tylko nie ja !!! Tylko oni :-)  
3a 4 5

 Teraz ja !!!

  Udało się :-)
6
   Nam się nie udało wyjść na scenę, ale dobrze się bawimy!!!