Szkoła z lotu ptaka
Budynek szkoły
Szkoła zimą
Boisko szkolne
Uczniowie szkoły

0

   16 stycznia 2018 roku pierwsza część gimnazjalistów klasy drugiej zaprezentowała wyniki realizowanego przez nich projektu gimnazjalnego " Kuchnia - laboratorium chemiczne."

Grupę projektową tworzyli:  Bujak Marcin, Dziedzic Martyna, Krawczyk Adrian, Kuśnierz Zofia, Kwaśniowski Piotr, Kwaśniowski Wojciech, Steczko Leon, Wróbel Dominika, a opiekunem była p. Katarzyna Dobrzańska.

   Na prezentację zostały zaproszone klasy III gimnazjum, VII szkoły podstawowej i pozostała część uczniów klasy II gimnazjum wraz z wychowawczyniami oraz p. dyrektor Halina Pączek.

0a

     Pierwsza część to prezentacja na temat dodatków E... w żywności. Uczniowie scharakteryzowali je ze względu na podział i rolę jaką pełnią, omówili ich oddziaływanie na organizm człowieka. Kilka z dodatków E...przedstawili szczegółowo wraz ze wskazaniem w jakich produktach występują.

     Druga część projektu nawiązywała do wyjazdu grupy na "Małopolską Noc Naukowców 2017" do Krakowa. Uczniowie podzielili się wrażeniami i wiedzą, którą zdobyli uczestnicząc w warsztatach na krakowskich uczelniach. Na Uniwersytecie  Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie uczestniczyli w warsztatach pt. "Mikroświat produktów spożywczych", gdzie poznali zastosowania mikroświata i zobaczyli bakterie, drożdże i pleśnie występujące w żywności.

1 2 3
Wykonujemy mikroskopowe preparaty drożdży - prawie samodzielnie :-) i je oglądamy!   
4 5 6
   To zobaczyliśmy pod mikroskopem, a potem duże wrażenie zrobiły na nas pleśnie występujące na żywności, brrr...

     Kolejny wykład, który zainspirował grupę projektową do wspólnej zabawy z uczniami szkoły, odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie nosił tytuł: „Czy można nas oszukać? Zmysły na straży oceny jakości produktów”.  Podczas wspólnej zabawy uczniowie rozpoznawali podstawowe smaki, ciekawe zapachy oraz przekonali się, że smak produktów nie zawsze odpowiada ich cenie.

7 8 9
   My sprawdzamy nasze zmysły, było ciekawie ...
10 11 12
   Goście sprawdzają swoje zmysły, było jak u nas ;-)

    W trzeciej części uczniowie przygotowali pokaz doświadczeń z jakimi spotykamy się w kuchni, podczas codziennie wykonywanych tam czynności, czy gotowania. Pokazali również, że przyprawy to często odczynniki chemiczne, na których można przeprowadzać ciekawe i widowiskowe doświadczenia.

13 14 15
A teraz czas na doświadczenia chemiczne i zaliczenie projektu!!!   

Prezentację projektu goście ocenili jako interesującą i pełną ciekawych informacji. Dlatego cała grupa zaliczyła projekt gimnazjalny. Gratulujemy !!!