Szkoła z lotu ptaka
Budynek szkoły
Szkoła zimą
Boisko szkolne
Uczniowie szkoły

Informacja dla rodziców dzieci 6 - cio letnich o zasadach i terminach rekrutacji do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej znajduje się: http://zslaktagorna.pl/index.php/dokumenty/197-rekrutacja

 

Informacja dla uczniów i rodziców klas: VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, dotycząca ogólnych zasad rekrutacji do szkół średnich.

>>> Pobierz: List Ministra Edukacji Narodowej do rodziców.

>>> Pobierz: Ulotka dotycząca ogólnych zasad rekrutacji do szkół średnich.

 

 Link do zarządzeń Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół średnich dla:

- Uczniów Gimnazjum: https://kuratorium.krakow.pl/zarzadzenie-nr-10-19-malopolskiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-29-stycznia-2019-r-w-sprawie-terminow-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-dla-absolwentow-dotychczaso/

- Uczniów Szkół Podstawowych: https://kuratorium.krakow.pl/zarzadzenie-nr-11-19-malopolskiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-29-stycznia-2019-r-w-sprawie-terminow-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-dla-absolwentow-szkol-pods/

CK
 Absolwenci Gimnazjum rocznik 2003 na pożegnaniu ze szkołą "na wesoło" :-)

 

          29 grudnia 2018 roku po raz pierwszy w historii naszej szkoły spotkali się absolwenci gimnazjum po 15 latach od opuszczenia jej murów. 

Była to pamiętna, bo rekordowa pod wieloma względami klasa:

- jak do tej pory najliczniejsza bo 35-cio osobowa,

- jedna z najzdolniejszych, przy klasyfikacji uzyskiwali ok. 70 ocen celujących na klasę,

- uzdolniona artystycznie i sportowo, do dzisiejszego dnia w gablocie przy sali gimnastycznej można oglądać ich dyplomy i puchary,

- pełna ciekawych osób ze zdolnościami i pasjami, które skutecznie rozwijali w dalszym życiu.

       Na spotkanie po latach niestety nie dotrali wszyscy, jednak w miłej atmosferze również ich wspominano. Ciekawych opowieści z czasów szkolnych  i dalszych losów uczniów wysłuchała ich wychowawczyni z gimnazjum p. Katarzyna Dobrzańska.

       Do zobaczenia za kilka lat !!!

PS. Zachęcamy inne roczniki absolwentów do wspomnień, bo każda z klas ma co wspominać :-)

E w K
 Egzamin - były setki !  Wycieczka - jak zawsze pogoda dopisała !  Pożegnanie ze szkołą - jeszcze w Żegocinie.

 

OB
 Prawie tacy sami tylko szkoda, że nas mniej na tym zdjęciu !

 

0  Ostatni dzień pobytu w szkole w roku 2018, miał nietypowy świąteczny charakter. Uczniowie wszystkich klas rozpoczęli go wigiliami wraz ze swoimi wychowawcami. Dania wigilijne szczególnie dla uczniów klas młodszych przygotowali rodzice, natomiast starsze klasy musiały same wykazać się kreatywnością przy komponowaniu potraw wigilijnych :-)

    Następnie cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby wspólnie oglądnąć Jasełka przygotowane przez uczniów klasy VI, pod opieką siostry Barbary, wychowawczyni pani Krystyny, oraz pani Agaty. Śpiewanie kolęd nadzorowała pani Ania.

  Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor, która odczytała podziękowanie dla uczniów biorących udział w akcji „Kartka dla Sybiraka”, w którym żyjący Sybiracy osobiście wyrazili wdzięczność za piękne kartki, a szczególnie za wzruszający list ucznia klasy IIISP - Kacpra.

    Następnie opiekunki Samorządu Uczniowskiego podziękowały uczniom za pomoc dla Piotra, mieszkańca Rozdziela.

   Jasełka swoją tematyką nawiązywały do wydarzenia z I Wojny Światowej. To opowieść o bożonarodzeniowym rozejmie, w którym żołnierze wojsk niemieckich i angielskich przebywający w okopach na linii frontu, wspólnie śpiewali Kolendę „Cicha noc”, a następnie spotykali się na tzw. „ziemi niczyjej”, składając sobie życzenia: Joyeux Noël! Frohe Weihnachten! i Merry Christmas!

  Tytuł jasełek „Wojenne wigilie” przenosi widzów do czasów II Wojny Światowej, gdzie w leśniczówce spotykają się podczas wieczerzy wigilijnej żołnierze niemieccy i polscy partyzanci. Magia tej nocy powoduje, że wszystkie nieporozumienia i nienawiść zostają zapomniane. Jednak noc wigilijna się kiedyś kończy ;-(

Występ przerywany był kolędami, których słowa zostały zmienione i odnosiły się do treści patriotycznych oraz historii Polski.

    Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne, po których wszyscy odśpiewali kilka kolęd i pastorałek. Jedną z nich dedykujemy wszystkim, którzy o Nas czytają! ( www.facebook.com/splaktagorna/videos/330628551122036 )

      

1 2 3
Wigilia ostatniej klasy gimnazjalnej ;-(  Podziękowania za pomoc dla Piotra,...  ... i od Sybiraków :-) 
4 5 6
 Jasełka  w scenerii leśnej...
7 8 9
... gdzie walczyły oddziały partyzanckie z wojskami niemieckimi !   
10 11 12
Śpiew patriotycznych kolęd i pastorałek !
13 14 15
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego dla nauczycieli, pracowników, kolegów i koleżanek.  

  Uczniowie klas IV SP – VIII SP i III Gimnazjum w ramach mikołajek udali się wraz z wychowawcami i opiekunami do krakowskich kin na ciekawe filmy.

  Najstarsi z nich – uczniowie klasy VII SP, VIII SP i III G – swój wyjazd powiązali z 100 – ną rocznicą Odzyskania Niepodległości. 11 grudnia, miesiąc po uroczystościach dla Niepodległej udali się do Krakowa, aby w kinie „Kijów” obejrzeć film o bohaterach „Bitwy o Anglię” lotnikach Dywizjonu 303. Pomimo iż walki powietrzne toczyli się nad terytorium Wielkiej Brytanii to dedykowali je okupowanej Polsce.

   Kolejnym punktem wycieczki było zapoznanie się z historią powstania kopców krakowskich ze szczególnym uwzględnieniem „Kopca Kościuszki” i „Kopca Niepodległości” zwanego również „Kopcem Piłsudskiego” w kontekście 100 – lecia odzyskania Niepodległości. Niestety pogoda – zawieja śnieżna :-) – nie pozwoliła wyjść na kopiec. Dlatego uczniowie zwiedzili wystawy muzealne w forcie „Kościuszko”:

  • „Kościuszko – Rozdział I”, w której poznali historię życia polskiego i amerykańskiego bohatera narodowego, naczelnika Insurekcji zwanej jego nazwiskiem.
  • „Twierdza, a miasto Kraków”, zorganizowanej w cysternach poaustryiackiej Kaponiery, pełnej wąskich przejść i małych pomieszczeń, w których gromadzono wodę dla obrońców fortu.
  • „Polaków drogi do wolności”, pokazującej woskowe figury sławnych Polaków, którzy walczyli o Niepodległą Polskę podczas zaborów jak i w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Fort i Kopiec zwiedzaliśmy w intensywnych opadach śniegu, a powrotowi do domu towarzyszyła już deszczowa pogoda ;-(

1Całe Kino dla Nas :-)

2Potem już było ciaśniej,...

3... śnieżnie i zimno!
4Wystawa o Tadeuszu Kościuszce,... 5....Forcie Kościuszko,...

6...i okopy I Wojny Światowej ! 

7Siostra Faustyna,..

 

8Nasz Patron... 

9...i Jan Matejko przy pracy, może w Wiśniczu?